Kuršių nerijos kultūrinis kraštovaizdis

KURŠIŲ NERIJOS KULTŪRINIS KRAŠTOVAIZDIS

Kuršių nerija, kaip unikali gamtos ir žmogaus sąveikos erdvė, skalaujama sūrių ir gėlų vandenų, iki šiol žavi, jaudina bei įkvepia kurti ir veikti. Tai mažai pažintos Rytų Prūsijos, o vėliau, ir Lietuvos kraštas, kuriame klestėjo bei pynėsi kuršininkų, lietuvininkų bei vokiečių istorija ir kultūros. 
Norint užčiuopti Kuršių nerijos savastį, pirmiausiai reikia prisiliesti prie jos istorijos, neatsiejamos nuo žvejyba besivertusių kuršininkų gyvenimo, nuo pajūriu vingiavusio Europos pašto kelio, nuo čia gyvenusių bei poilsiavusių vokiečių, tarp kurių ir Nobelio premijos laureatas rašytojas Thomas Mannas. 

Tad nuoširdžiai kviečiame jus į edukacinę kelionę po visus tris NERINGOS MUZIEJŲ padalinius – Nidos žvejo etnografinę sodybą, Kuršių nerijos istorijos muziejų bei Rašytojo Thomo Manno memorialinį muziejų, aplankant ir Nidos etnografines kapines. Kelionės metu panirsite į čionykščio gyvenimo kasdienes dramas ir subtilybes, formavusias ir iki šiol kuriančias Kuršių nerijos savastį.

Kaina: suaugusiems  4,00 Eur; moksleiviams, studentams, senjorams  2,00 Eur, PLIUS 18,00 Eur fiksuotas gido mokestis (nepriklausomai nuo grupės dydžio). / Trukmė: 2–2,5 val. / Keliaujama pėsčiomis