Trakų pilies fortepijoninio kvarteto CONFERO koncertas

2018
Rugpjūtis
11

Maloniai kviečiame jus į Trakų pilies fortepijoninio kvarteto CONFERO koncertą!

KADA: rugpjūčio 11 d. 19 val.

KUR: Rašytojo Thomo Manno muziejaus svetainėje.

Kaina - 10 Eur.

Programoje skambės „fantastinės pjesės“ - kūriniai, paremti šokio ir fantazijos temomis: 

  • Béla Bartók - Duetai dviems smuikams (aranžuotė smuikui ir altui) paremti vengrų, slovakų, rumunų liaudies šokiais ir dainomis (15min.) 
  • Robert Schumann - Trys fantastinės pjeses violončelei ir fortepijonui op. 73 (11min.) 
  • Luciano Berio - Divertismentas styginių trio (6min) 
  • Johannes Brahms- Fortepijonins kvartetas nr. 1, op. 25 (finale skamba vengriškais šokiais paremtos temos). (38min.)

2016 metais Pažaislio festivalio metu susibūręs fortepijoninis kvartetas „Confero“ – vieni perspektyviausių jaunosios kartos atlikėjų, sėkmingai tęsiančių dar M. K. Čiurlionio menų gimnazijoje užsimezgusią draugystę.

Kvartetą sudaro: smuikininkas Algirdas Šochas, altininkė Ieva Sruogytė, pianistas Ugnius Pauliukonis bei prancūzų violončelininkas Raphaël Unger.

Išvertus iš lotynų kalbos žodis „Confero“ reiškia „burtis“. Tai atspindi po Europą (Anglijoje, Prancūzijoje ir Vokietijoje) išsibarsčiusių atlikėjų idėją – nepaisant ribojančių atstumų jungtis ir rengti kokybiškos klasikinės muzikos koncertus Lietuvoje.

„Confero“ fortepijoninio kvarteto idėja apima keletą veiklos sričių. Pirmiausia tai yra tikslas kas kartą sudaryti aiškios temos, vientisą, struktūriškai tolygią programą. To pasekoje, fortepijoninis kvartetas neretai imasi ir trio ar duetų sudėčių kūrinių, kad koncertas turėtų ne tik prasmę bet ir vystymąsi.