Tarptautinis projektas Genius Loci 2 - supažindina

2021
Lapkritis
30

Šių metų birželį startavęs tarptautinis projektas „GENIUS LOCI 2 dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“ (“Genius loci in dialogue and motion: creating space for tourism development“ – Genius Loci 2), kurio partneriu yra ir Neringos muziejai supažindina su Thomo Manno šeimos kasdienybe Nidoje.

Kuriamas audiogidas leis Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus lankytojams pažinti Nobelio literatūros premijos laureato vaikų vasaros įspūdžius Nidoje.

Būtent jauniausiems vaikams – Elizabeth ir Michaeliui – Nida tapo tikru laisvės ir laimės rojumi. Mannų šeima atostogas derino būtent su jauniausiųjų vaikų mokyklinėmis atostogomis, kurių šie nekantriai laukdavo, pakuodamiesi indėnų aprangą ir skaitydami Karlo Majaus knygas apie indėnus. Tėvai parinkdavo vaikams atostogoms skaitytinas knygas, kurių tarpe visada būdavo Teodoro Štormo „Audros raitelis“.

Mannų šeima nedraudė vaikams žaisti su vietiniais žvejų vaikais. Elizabeth ir Michaelis taip įsitraukdavo į žaidimus, jog neretai prie pietų stalo sėsdavo apsikaišę indėniškomis plunksnomis. Į tokį vaikų elgesį tėvai žiūrėjo atlaidžiai.

Elizabeth Mann, prisimindama vaikystės Nidą, sakė, kad indėniški žaidimai jai išugdė meilę miškui, jūrai ir neapykantą išnaudojimui.

Visi šio projekto rezultatai turės išties reikšmingos įtakos vietos kultūros paslaugų kokybei bei patrauklumui. Projektas suteikia galimybes plėtoti ne tik tarptautinius ryšius, bet ir tiesia bendrystės tiltus su vietos regiono kultūros institucijomis ir regiono gyventojais.

  • Projekto partneriai: Neringos muziejai, Kaliningrado srities autonominė organizacija „Katedra“, skulptoriaus Hermanno Bracherto namai-muziejus ir Kintų Vydūno kultūros centras.
  • Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.
  • Projektą finansuoja Europos Sąjunga per 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą.
  • Projekto biudžetas – 398 940,94 Eur.
  • Daugiau apie projektą: eni-cbc.eu/lr ir https://ec.europa.eu/europeaid/