Tarptautinis projektas „Genius Loci 2“ įgyvendina savo planus

2021
Lapkritis
18

Šių metų birželį startavęs tarptautinis projektas „GENIUS LOCI 2 dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“ (“Genius loci in dialogue and motion: creating space for tourism development“ – Genius Loci 2), kurio partneriu yra ir Neringos muziejai įgyvendina savo planus!

Šiuo metu dėmesį skiriame rengiamam audiogidui (net keturiomis kalbomis: lietuvių, anglų, vokiečių bei rusų!) ir kuriamam interaktyviam tarptautiniam žaidimui „GENIJŲ KELIONĖ“.

Audiogidas leis Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus lankytojams pažinti Nobelio literatūros premijos laureato ryšį su Nida, jos unikaliu bei įkvepiančiu kraštovaizdžiu:

Thomas Manas džiaugėsi „savaisiais namais” Nidoje, jie išsipildė jo svajonę turėti namus prie Baltijos jūros. Nida reiškė šiaurę ir gimtinę Liubeką. Nida priminė ir Italiją - garsusis „itališkas vaizdelis“ ant Uošvės kalno, o Nidos smėlio kopos - Sacharą .Viename atviruke su Nidos kraštovaizdžiu -Ernstui Bertramui rašytojas užrašė: „Vėl Afrikoje“, kitame - „Vėl dykumoje“...

Kuriamas virtualus tarptautinis paieškų žaidimas „GENIJŲ KELIONĖ“ taps visų projekto partnerių bendradarbiavimo rezultatu.

Kiti šio projekto rezultatai nemažiau svarbūs ir jiems taip pat skiriamas didžiulis dėmesys. Rengiamos naujos muziejų ekspozicijos, inovatyvios instaliacijos asmenukėms su Imanueliu Kantu ir Thomu Mannu, planuojamas tarptautinis festivalis „APŠVIETOS GENIJAI“, lauko instaliacijos: Vydūno muzikinis suolelis ir Vydūno minčių šviesos takas, taktilinė Hermano Bracherto parko skulptūra bei įvairūs įrenginiai, skirti keliautojų patogumui, dienos šviesą išvys iki projekto pabaigos, t. y. iki 2022 m. gruodžio mėn.

Visi projekto rezultatai turės išties reikšmingos įtakos vietos kultūros paslaugų kokybei bei patrauklumui. Projektas taip pat suteikia galimybes plėtoti ne tik tarptautinius ryšius, bet ir tiesia bendrystės tiltus su vietos regiono kultūros institucijomis ir regiono gyventojais.

  • Projekto partneriai: Neringos muziejai, Kaliningrado srities autonominė organizacija „Katedra“, skulptoriaus Hermanno Bracherto namai-muziejus ir Kintų Vydūno kultūros centras.
  • Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.
  • Projektą finansuoja Europos Sąjunga per 2014–2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą.
  • Projekto biudžetas – 398 940,94 Eur.
  • Daugiau apie projektą: eni-cbc.eu/lr ir https://ec.europa.eu/europeaid/