Švyturių metai / Parodos "Klaipėdos krašto švyturiai iš Neringos muziejų lobynų" pristatymas

2024
Vasaris
15

Švyturiai dažnai simbolizuoja saugumą, orientaciją ir viltį žmonijai. Jie yra kultūros paveldo dalis, atgaivinanti jūrų tradicijas ir bendruomenių ryšį su vandeniu ir navigacija. Šie simboliai gali turėti įvairių reikšmių skirtingose kultūrose, bet dažniausiai siejami su saugumu ir atskirtimi. Švyturiai – ypatingi objektai, šviečiantys nepaisant sienų ir politinių sistemų.

Praėjusiais metais Klaipėdos ir Neringos savivaldybėms atkreipus dėmesį į Lietuvos švyturius kaip į išskirtinius navigacijos ir kultūros paveldo objektus ir 2024-uosius paskelbus Švyturių metais, Neringos muziejai peržiūrėjo savo archyvuose turimą atvirukų kolekciją su švyturiais prie Kuršių marių. Supratę, kad ši kolekcija yra vertingesnė nei buvo manyta, Neringos muziejai, kaip pirmąjį Švyturių metų renginį, nusprendė pristatyti visuomenei švyturiais prie Kuršių marių pavaizduotus XIX a. pabaigos - XX a. pirmos pusės atvirukus. 

Laukiame Jūsų Kuršių nerijos istorijos muziejuje vasario 15 d. 17.30 val., kur vyks parodos KLAIPĖDOS KRAŠTO ŠVYTURIAI iš Neringos muziejų lobynų atidarymas.

Parodą lydės vienos iš daugiausiai informacijos apie Neringos teritorijoje esančius švyturius surinkusios KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto istorikės doc. dr. Nijolės Strakauskaitės paskaita "Kaip atsirado švyturiai prie Kuršių marių".

Paroda veiks iki 2024 m. kovo 28 d.