Suvenyrai - įkūnyta regiono dvasia

2021
Lapkritis
22

 

Lapkričio 20 d. Rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus prisipidė kūrybinės dvasios – įvyko kūrybinės dirbtuvės „Suvenyrai – įkūnyta regiono dvasia“, kurių metu buvo sukurti suvenyrų prototipai, ateityje galėsiantys tapti tikro suvenyro pagrindu. Sukurti suvenyrai atliepia Mažosios (Prūsų) Lietuvos regiono, Kuršių nerijos krašto savastį.

Kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavo įvairių meno šakų, tokių kaip šiuolaikinė juvelyrika, skulptūra, keramika, fotografija, audiovizualinis menas, atstovai: Neringa Poškutė-Jukumienė, Albinas Jukumas ir Aleksas Jukumas, Ingrida Mockutė-Pocienė, Faustas Pocius, Karina Kazlauskaitė, Daiva Ložytė, Laura Motuzaitė, Rosana Lukauskaitė, Eglė Tamulytė bei prie menininkų prisijungę kiti Neringos bendruomenės nariai.

Suvenyrų kūrimas įtraukė jaunąją kūrėjų kartą į unikalaus krašto istorijos ir ryškiausių jos asmenybių pažinimą, o jų sukurti darbai ir idėjos neabejotinai praturtins mūsų regiono, tampriai susijusio su turizmu, paslaugų kokybę.

Kūrybinių dirbtuvių rezultatai šiuo metu pristatomi visiems muziejaus lankytojams trumpalaikėje parodoje Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje.

Užsukite į svečius išvysti netikėtus ir daugiaplanius, skirtingus krašto savasties ženklus įkūnijančius suvenyrus, sukurtus naudojant emalio techniką.

Renginys organizuotas pagal tarptautinį projektą „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: genius loci – regiono dvasia”, kuris įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal sutartį 1S-195, 2020-06-05. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.

Projekto biudžetas – 408 316,81 EUR.
Finansuojamos programos suma – 367 485,13 EUR

Daugiau informacijos: https://eni-cbc.eu ir https://ec.europa.eu/europeaid/