RAGANŲ KALNO skulptūrų atnaujinimo siumpoziumas

2018
Rugsėjis
23

Juodkrantėje vienas labiausiai lankytinų ir mėgiamų vietų yra unikalus Raganų kalno medinių skulptūrų muziejus, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę-mistinę dvasią. 

Nuo rugsėjo 23 d. iki 30 d. į Juodkrantę susirinkę tautodailininkai ir šiais metais atliks Raganų kalno skulptūrų atnaujinimo darbus, kurių metu turėtų būti sutvarkyta kelios dešimtys labiausiai nuo aplinkos poveikio nukentėjusių medinių skulptūrų. 

1979 m. buvo suformuotas rekreacinis takas su medžio skulptūromis, įkūnijančiomis populiarius folkloro personažus - raganas ir velnius. Tokios ekspozicios idėją inspiravo siekis atgaivinti miško parko su pasivaikščiojimo takais atmosferą, kuri buvo svarbi formuojant Juodkrantės kurortą XIX a. antroje pusėje. 

Ketvirtą dešimtį Neringos svečius džiuginantis ir intriguojantis Raganų kalno ansamblis buvo ne kartą papildomas ir atnaujinamas. 2002 m. dalis drėgno klimato sąlygų neatlaikiusių skulptūrų buvo pakeistos naujomis, o kasmet organizuojami medžio drožėjų simpoziumai leidžia restauruoti labiausiai pažeistas skulptūras.

Raganų kalno medinių skulptūrų atnaujinimo simpoziumą iš dalies finansuoja Neringos savivaldybė.