Parodos „Senbuviai ir naujakuriai Kuršių nerijos šiaurinėje dalyje po Antrojo pasaulinio karo“ atidarymas

2019
Liepa
31

Maloniai kviečiame į parodos „Senbuviai ir naujakuriai Kuršių nerijos šiaurinėje dalyje po Antrojo pasaulinio karo“ pristatymą, kuris vyks š. m. liepos 31 d. 18 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje.

Jau ne vienerius metus Lietuvos muziejai vienijasi inicijuodami bendrą projektą „Lietuvos muziejų kelias”. 2019 m. tema “Lietuvos kraštovaizdžiai: vandenų kultūrinė atmintis”.


Šia proga Neringos muziejai parengė istorinę parodą „Senbuviai ir naujakuriai Kuršių nerijos šiaurinėje dalyje po Antrojo pasaulinio karo“. Migracijos tema šiandienos pasaulyje yra itin aktuali, ją skatina ne tik mobilus visuomenės gyvenimo būdas, bet ir socialinių, ekonominių sąlygų, smurto, karinių konfliktų prievarta sukelti reiškiniai. Būtent pastaroji prielaida paskatino surengti parodą, skirtą Antrojo pasaulinio karo ir pokario pabėgėlių ir naujakurių Kuršių nerijoje XX a. viduryje istorijai atspindėti. Parodoje bus galima išvysti retai viešojoje erdvėje eksponuojamas Lietuvos archyvų fotografijas, jas papildančias istoriko dr. Vasilijaus Safronovo tekstais.

Organizatorius: Neringos muziejai
Partneriai: Lietuvos centrinis valstybės archyvas, Klaipėdos regioninis valstybės archyvas
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Paroda veiks iki rugsėjo 12 d.