Paroda grįžta: PAJŪRIO AKMENS AMŽIAUS KERAMIKA

2021
Spalis
20
-
Gruodis
19
Spalio 20 d. paroda PAJŪRIO AKMENS AMŽIAUS KERAMIKA grįžta į Nidą, į Kuršių nerijos istorijos muziejų (Pamario g. 53, Nida)!
Maloniai kviečiame pasinerti į paslaptingą ir staigmenų nestokojantį akmens amžių: ši paroda gausi savo įvairove, pristatanti Nidos, Alksnynės ir Šventosios akmens amžiaus gyvenviečių keramiką.
Keramika – vienas seniausių amatų, akmens amžiuje iš esmės pakeitusių žmonių gyvenimą. Šaltą rytą išsivirti mėtų arbatos, po medžioklės pasimėgauti stirnienos troškiniu, tamsią naktį įžiebti ruonio taukais šviečiančią lempą buvo galima tik dėl keramikos. Moliniai puodai, dubenys ir taurės buvo naudojami kasdien ir nuolat dužo. Jų šukės įmintos žemėje, užpustytos ar paskendusios gulėjo tūkstantmečius, kol buvo atrastos archeologinių tyrimų metu. Akmens amžiaus gyvenvietėse randamos puodų šukės šiandien yra vienas pagrindinių šaltinių, pasakojančių apie tų laikų žmogų.
Indų svilėsiai pasakoja, ką valgė pirmieji pajūrio medžiotojai, žvejai ir gyvulių augintojai. Keramikos molio masės receptų ir indų formų skirtumai leidžia suprasti skirtingas visuomenes, kultūras ir nuspėti jų susidūrimų padarinius. Puodų ornamentai kviečia pažinti 4–3 tūkstantmečių pr. Kr. meną.
Paroda veiks iki gruodžio 19 d.
Projekto rengėjai: Lietuvos nacionalinis muziejus, VšĮ Akiračiai
Parodos partneriai: Neringos muziejai, DONIS
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba