Pajūrio akmens amžiaus keramika

2021
Birželis
04
-
Liepa
06
Maloniai kviečiame birželio 4 d. 17.00 val. į parodos PAJŪRIO AKMENS AMŽIAUS KERAMIKA atidarymą Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida).
Renginyje dalyvaus Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė dr. Rūta Kačkutė su kolegomis.

Keramika – vienas seniausių amatų, akmens amžiuje iš esmės pakeitusių žmonių gyvenimą. Šaltą rytą išsivirti mėtų arbatos, po medžioklės pasimėgauti stirnienos troškiniu, tamsią naktį įžiebti ruonio taukais šviečiančią lempą buvo galima tik dėl keramikos. Moliniai puodai, dubenys ir taurės buvo naudojami kasdien ir nuolat dužo. Jų šukės įmintos žemėje, užpustytos ar paskendusios gulėjo tūkstantmečius, kol buvo atrastos archeologinių tyrimų metu. Akmens amžiaus gyvenvietėse randamos puodų šukės šiandien yra vienas pagrindinių šaltinių, pasakojančių apie tų laikų žmogų.

Paroda Pajūrio akmens amžiaus keramika“ – gausi savo įvairove kolekcija, pristatanti Nidos, Alksnynės ir Šventosios akmens amžiaus gyvenviečių keramiką.

Indų svilėsiai pasakoja, ką valgė pirmieji pajūrio medžiotojai, žvejai ir gyvulių augintojai. Keramikos molio masės receptų ir indų formų skirtumai leidžia suprasti skirtingas visuomenes, kultūras ir nuspėti jų susidūrimų padarinius. Puodų ornamentai kviečia pažinti 4–3 tūkstantmečių pr. Kr. meną.

Paroda veiks iki liepos 6 d.

  • Projekto rengėjai: Lietuvos nacionalinis muziejus, VšĮ Akiračiai
  • Parodos partneriai: Neringos muziejai, DONIS
  • Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba