Neringos savivaldybės kultūros ir meno stipendijos laimėtojai

2024
Kovas
12

Norime pasidžiaugti, kad šiais metais tarp Neringos miesto savivaldybės kultūros ir meno stipendijų laimėtojų yra ir dvi kūrėjos - dailininkė, rašytoja Ula Šimulynaitė ir rašytoja Jurga Tumasonytė, savo laiką ir jėgas skirsiančios praturtinti Neringos muziejų ir drauge šio krašto kultūrinį lauką. 

  • Ulai Šimulynaitei stipendija skirta 2025 metams skirto kalendoriaus „Nerijono metai“, užduočių sąsiuvinio-turistinio maršruto „Nerijono takais“ ir Nerijono aksesuarų dizaino sukūrimui. Šis projektas yra Nerijados projekto tęsinys, kurio metu Ula sukūrė Neringos muziejų personažą – Nerijoną – ir 7 Kuršių nerijos istoriją pasakojančius komiksus.
  • Jurgai Tumasonytei stipendija skirta grožinės literatūros tekstų, paremtų Neringos istorinėmis detalėmis, skirtų 6–11 metų vaikams, sukūrimui ir pristatymui. Jaunoji rašytoja, bendradarbiaudama su Neringos muziejų istorikais ir muziejininkais planuoja sukurti 7 įvairaus žanro istorijas, kuriose, papasakotose patraukliu stiliumi, būtų aktualizuojami muziejuose esantys objektai ir istoriniai pasakojimai. Vėliau šie pasakojimai atgultų į knygelę vaikams.

Sveikiname stipendijos laimėtojas Ulą bei Jurgą ir linkime joms gaivaus kūrybinio vėjo!