Liepos 9 d. atidarytas tarptautinis Thomo Manno festivalis

2022
Liepa
09

Šeštadienį, liepos 9-ąją, Pradžios koncertu Nidoje atidarytas visą savaitę vyksiantis tarptautinis Thomo Manno festivalis, kurio programoje šiemet - netoli 30-ies renginių. Koncertus, parodas, filmų peržiūras bei intelektualų diskusijas šiemet jungia kaimynystės tema.

Tradiciškai Th. Manno festivalį sudaro kelių žanrų - Muzikos, Žodžio, Dailės ir Kino - programos, kurias vienija bendra tarptautinio festivalio kuratoriumo iškelta tema. Šiemetinė - „Kultūros kraštovaizdžiai. Kaimynystė“. Aktuali geopolitinė situacija skatina kalbėti ne tik apie pozityviuosius kaimynystės aspektus. Anot festivalio koordinatorės, Neringos muziejų direktorės Linos Motuzienės, po pandemijos laikotarpio į įprastą ritmą grįžtantys festivalio renginiai gvildens ir karo Ukrainoje temą. Jai ypač daug dėmesio bus skirta Žodžio bei Kino programose.

Šiais metais festivalio rėmuose vyksta ir festivalis “Genius of Enlightenment”. Šis renginių ciklas susideda iš muzikos, kino ir žodžio programų. Rudenį “Genius of Enlightenment” kvies į diskusiją su istorijos, kultūros ir turizmo ekpertais, kurioje kartu diskutuosime apie erdvės ir vietos reikšmę, jos aktualumo kūrimą bei palaikymą. 

Projektas „GENIUS LOCI 2 dialoge ir judėjime: erdvės kūrimas turizmo plėtrai“ (“Genius Loci in Dialogue and Motion: Creating Space for Tourism Sevelopment“ – Genius Loci 2) įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal sutartį Nr. 1S-212, 2021-06-17. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.