KVIEČIA NERIJADA: komikso ir edukacinio portalo Neringos istorijos temomis pristatymas

2021
Rugpjūtis
06

2021 m. rugpjūčio 6 d., rašytojo Thomo Manno memorialinis muziejus

2021 m. rugpjūčio 6 dieną 17.00 val. Rašytojo Thomo Manno muziejaus terasoje Nidoje maloniai kviečiame į interaktyvaus komikso ir edukacinio portalo „Nerijada“ (nerijada.neringosmuziejai.lt), parengto Neringos istorijos temų pagrindu, pristatymą. Renginyje maloniai pasitiks projekto „Nerijada – septynios Nidos istorijos“ kūrybinė grupė. Nuotoliniu būdu dalyvaus pagrindinis Nerijados personažas – briedis Nerijonas. Mažiausių renginio svečių lauks užduotėlės ir dovanos.

„Nerijada: septynios Nidos istorijos“ – inovatyvus kultūros sklaidos projektas, bendram darbui subūręs muziejininkus, istorikus, archeologus, menininkus, komunikacijos ir technologijų specialistus.

Turtinga Kuršių nerijos istorija pristatoma menininkės Ulos Šimulynaitės iliustruotuose, profesionaliai įgarsintuose komiksuose, interaktyviame žemėlapyje, edukaciniuose žaidimuose lietuvių, anglų bei vokiečių kalbomis.

 „Nerijada“ supažindina su labiausiai į Vakarus nutolusio Lietuvos krašto praeitimi ir linksmais personažais. Briedžio Nerijono, varnos Kranksės bei jų bičiulių kiekviename žingsnyje laukia nuotykiai ir klajonės laiku po įstabiausius Kuršių nerijos istorijos puslapius.

Komiksų skaitytojai supažindinami su Nidos akmens amžiaus gyvenviete, Kuršių nerijos pašto keliu, čia gyvenusių žvejų kasdienybe, Nidos dailininkų kolonija, Nidos sklandytojų mokykla bei sovietmečio laikotarpiu, kuomet kūrėsi dabartinė Neringos gyvenviečių struktūra. Galiausiai stabtelima prie Nepriklausomos Lietuvos simbolio – Laisvės ąžuolo, augančio Nidos miestelio centre. „Nerijados“ veikėjais tapo ir žymiausios Kuršių nerijoje gyvenusios ar veikusios istorinės asmenybės: Prūsijos karalienė Luizė, rašytojas Thomas Mannas, Nidos pašto stoties viršininkas ir kopų apželdinimo entuziastas Georgas Dovydas Kuvertas, tapytojas, aktyvus Nidos dailininkų kolonijos dalyvis  Ernstas Mollenhaueris, archeologė Rimutė Rimantienė, menininkas Eduardas Jonušas ir kitais. Leiskitės į kelionę drauge su Nerijonu ir tapkite Kuršių Nerijos istorijos žinovais!

Projekto rengėjas – Neringos muziejai.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto partneriai – Gluk Media, Thomo Manno kultūros centras, Eduardo Jonušo namai, Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas.

Renginio metu privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginys bus fotografuojamas ir filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose komunikacijos priemonėse.