Kūrybinių dirbtuvių ciklas „KantoMANNija: istorinės asmenybės ir bendruomenė“

2021
Gegužė
25

Įgyvendinant tarptautinį projektą „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas – Genius loci vietos dvasia“, kurio veiklų amplitudėje svarbiu atskaitos tašku yra vietos bendruomenė, jos narių ir supančios aplinkos abipusė sąveika, Neringos muziejai rengia kūrybinių dirbtuvių ciklą „KantoMANNija: istorinės asmenybės ir bendruomenė“:

 • Gegužės 25 d. 12.30 val. rengiamos nuotolinės „Neringos citatų dirbtuvės“ Neringos gimnazistams.

  Citata – (lot. citatum < cito ) reiškia kviečiu liudininku, skelbiu, o kas gali geriau paliudyti apie Neringą pasauliui, nei čia gyvenantys. Tačiau vien savo mintis skelbti nepakanka – citata gimsta tik tuomet, jei tavo žodžius ar mintis kas nors pacituoja.

  Taigi, šių dirbtuvių metu susipažinsime su koncentruotos minties raiškos įrankiais ir principais. Kursime trumpus, vaizdingus, įtaigius posakius apie Neringą.
 • Gegužės 27 d. 10.30 val. rengiamos kūrybinės dirbtuvės Neringos jaunesnių klasių moksleiviams „Kaleidoskopas-biotopas“, kurios vyks Nidos žvejo etnografinėje sodyboje (Naglių g. 4, Nida). 

  Šios dirbtuvės – tai kūrybinė pamoka vaikams, integruojanti gamtos ir meno mokslus. Jos metu sužinosime, kokiais įrankiais stebime aplinką, kūrybiškai apsižvalgysime mus supančioje aplinkoje ir kiekvienas dalyvis susikurs po asmeninį kaleidoskopą-biotopą.

  Kas yra kaleidoskopas? Iš graikų kalbos, kales – grožis + eidos – reginys + skopeo – žiūriu, taigi, kaleidoskopas yra vamzdelio pavidalo žaislas, kurio viduje yra plokščių ir palenktų veidrodžių, tarp kurių įsprausti spalvoti akmenukai ar kiti objektai, atsispindėdami veidrodžiuose, sudaro simetriškus raštus ir figūras. Šios figūros keičiasi, kai tik papurtai ar pasuki žaisliuką, suteikdamos nuostabos ir pasigerėjimo atsitiktinumo išraiška.

  Kas yra biotopas? Tai aplinka, pasižyminti tam tikrais geografiniais, abiotiniais ir biotiniais požymiais, kurių reikia tam tikros rūšies organizmui išgyventi. Biotopu gali būti miškas, pieva, dykuma, koralinis rifas, pelkė ir pan. Biotopui būdinga vertikalioji struktūra: oro sluoksnis, augalijos ir gyvūnijos sluoksnis, dirvožemis, grunto uoliena, gruntinis vanduo. 

 • Gegužės 27 d. (ketvirtadienį) 13 val. vyks kūrybinės dirbtuvės šeimoms „Sekretas: šeimos istorija“ Nidos žvejo etnografinėje sodyboje (Naglių g. 4, Nida).

  Dirbtuvių metu šeimos kviečiamos sukurti sekretą ir taip papasakoti savo šeimos istoriją, perteikiančią visų jos narių ypatumus. Juk sekreto kūrimas – tai vidinė (savi)archeologija, kuomet kapstydamiesi vidiniame pasaulyje, atrandame jį naujomis formomis bei spalvomis.

  Šeimų sekretų sodelis, kuris bus įrengtas Nidos žvejo etnografinės sodybos kieme – tai paslaptingi pasakojimai apie Kuršių nerijos ar šį kraštą gerbiančias ir puoselėjančias šeimas.

  SVARBU! Bus surengtos 5 blic-dirbtuvės po 20 min, kuomet vieno užsiėmimo metu kartu dalyvautų 2 šeimos, todėl būtina išankstinė registracija tel. 867085388 arba el.paštu edukacija@neringosmuziejai.lt

   Dirbtuves veda kultūros edukatorės Inga Norkūnienė ir Lina Jaruševičiūtė.

???? Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.
???? Projektą finansuoja Europos Sąjunga.