Kūrybinės dirbtuvės jaunimui Nidoje

2021
Lapkritis
01

2021 m. lapkričio 19-21 dienomis Nidoje Neringos muziejai Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus patalpose surengs kūrybines dirbtuves jaunimui "Šiuolaikiškai sukurkime suvenyrą naujam turistiniam maršrutui".

Prieš rengiant kūrybines dirbtuves, Neringos muziejų specialistai atrinks ne mažiau kaip 12 jaunų žmonių iš Neringos miesto, kurie, padedami profesionalių specialistų, menininkų, sukurs suvenyrų prototipus, kurie ateityje galėtų tapti tikro suvenyro pagrindu. Geriausioms idėjoms išrinkti bus surengtas konkursas, kurio metu jaunieji dalyviai turės pateikti suvenyro idėjas ir jo gamybos aprašymą su iliustracijomis. Seminaro rezultatai bus pristatyti plačiajai auditorijai parodoje Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje. Paroda veiks iki 2022 m. rugpjūčio 1 d. 

Įkvėpimu kuriant suvenyrus, jauniesiems žmonėms turėtų tapti ryškiausi Kuršių nerijos istorijos motyvai, žymiausios asmenybės ir jų darbai, šių asmenų įtaka Kuršių nerijos kraštovaizdžiui. Kuršių nerija, Klaipėdos kraštas, Mažoji Lietuva pasižymi išskirtine istorija, kurią jauniesiems kūrybinių dirbtuvių dalyviams pristatys Neringos muziejų direktorė Lina Motuzienė ir Neringos muziejų edukatorė Edita Anglickaitė-Beržinskienė. Meninių įžvalgų ir kūrybinės technikos pamokys menininkė iš Klaipėdos Neringa Poškutė-Jukumienė.

Sėkmingai įgyvendinus šį projektą, Neringos jaunimo dirbtuvės gali virsti nuolatiniu tarptautiniu projektu, skatinančiu jaunosios kartos kūrybinius ryšius, taip pat skatinančiu plačiau susipažinti su aktualiais pasienio regiono kultūros paveldo klausimais, kylančiomis problemomis ir jų sprendimo būdais.

Neringos muziejai kartu su parneriais įgyvendina tarptautinį projektą "Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: genius loci - regiono dvasia" arba "KantoMannia". Tai bendras projektas, sujungiantis dviejų svarbių institucijų, saugančių pasaulinio garso filosofo Immanuelio Kanto ir Nobelio premijos laureato rašytojo Thomo Manno - tarpvalstybinio regiono dvasios ir kultūros paveldo įsikūnijimą. 

 • Projekto tikslas - vietos kultūros plėtra ir istorinio paveldo išsaugojimas.

  Pagrindiniai projekto uždaviniai ir rezultatai:
 • Įrengta nauja ekspozicija Kuršių nerijos istorjos muziejuje;
 • Sukurtas naujas tarpvalstybinis kultūrinis-turistinis maršrutas;
 • Tamprus Nidos ir Veselovkos etos bendruomenių bendradarbiavimas.
 • Projekto partneris: Katedra. Immanuelio Kanto muziejus. Pastoriaus namas (Kaliningrado sritis).
 • Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijso turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas tspindinčiu Europos sąjungos požiūrį.
 • Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto biudžetas - 40816,81 EUR
 • Finansuojamos programos suma - 36785,3 EUR
 • Daugiau informacijos: https://eni-cbc.eu ir https://ec.europa.eu/europeaid/