Kultūros salos istorija: Katia ir Thomas Mannas Nidoje

2021
Gegužė
04
Daugelis žino, jog Nidoje ant Uošvės kalno, pušų atokaitoje slypi daugelio užsienio, o ypač vokiečių turistų „meka“ – Nobelio premijos laureato Thomo Manno vasarnamis. Bet ar žinote, kas rūpinosi, kad šis elegantiškas ir su Kuršių nerijos kraštovaizdžiu susiliejęs namas čia atsirastų? Kas buvo jo „dvasia“ bei Mannų šeimos visų gyvenimiškų rūpesčių sprendėjas?
O ar žinote, kieno dėka šis pastatas atgimė naujam gyvenimui po Antrojo pasaulinio karo, po kurio jis tapo tikra griuvena be langų ir durų?
Ketvirtasis ciklo „Kultūros salos istorija“ pasakojimas „Katia ir Thomas Mannai Nidoje“, kurį kviečiame išvysti gegužės 4 d. 19 val., aptaria ne tik šiuos, bet ir svarbius moters rolės visuomenėje bei šeimoje klausimus.
Jame istorikė, muziejininkė Vitalija Teresa Jonušienė ne tik nušvies garsiosios Mannų šeimos trijų metų vasarojimo Nidoje laikotarpį, bet ir supažindins su Leono Stepanausko ir Katios Mann 17 metų draugystės vaisiais.
Pasakojimą „Kultūros salos istorija: Katia ir Thomas Mannai Nidoje“ stebėkite tiesioginėje transliacijoje Kultūros salos, Neringos muziejų ir Thomo Manno kultūros centro Facebook paskyrose.
Kviečiame drauge panirti į aktualios istorijos vandenis!