Kultūros salos istorija: Europos pašto kelias

2021
Gegužė
18

Ilgą laiką keliautojų prisiminimai apie Kuršių neriją buvo vien neigiami, atgrasūs ir tikrai neįkvepiantys keliauti į šią įspūdingą vietovę, šiandien tapusia traukos erdve daugeliui lietuvių bei užsienio svečių. Tačiau ar žinote, kaip šie neigiami atsiliepimai susiję su Europos pašto keliu?

Ar žinote, kad Kuršių nerija buvo itin svarbi susisiekimo arterija, jungusi Rytų ir Vakarų Europą, o intensyvus judėjimas šiuo kraštu buvo esminis faktorius, nulėmęs Kuršių nerijos gyvenviečių vystymąsi?

Nuoširdžiai kviečiame rasti atsakymus į šiuos klausimus gegužės 18 d. 19 val. šeštajame ciklo „Kultūros salos istorija“ vaizdo pasakojime „Europos pašto kelias“ su istorike dr. Indre Žigeu.

Mokslininkė atskleis intriguojančius Europos pašto kelio, ėjusio per neriją, užkulisius, aptars keliautojų prisiminimus, spalvingai nušviečiančius šio kelio ypatumus, supažindins su svarbia pašto kelio istorijos figūra – nidiškiu Fritzu Fröze, kurio ištarti žodžiai tapo sėkmingu komerciniu produktu.

Vaizdo pasakojimą stebėkite tiesiogiai Kultūros salos, Neringos muziejų bei Thomo Manno kultūros centro Facebook paskyrose. 

Susitikime istorijoje ir pažvelkime, kaip ji nulėmė mūsų šiandienos pasaulėvaizdį.