Konferencija „Koklinių krosnių fenomenas: nuo praktinės naudos iki kultūrų komunikacijos” iš ciklo „Archaeologia urbana“

2019
Lapkritis
08
-
Lapkritis
09

2019 m. lapkričio 8–9 d. Klaipėdoje vyks mokslinė konferencija „Koklinių krosnių fenomenas: nuo praktinės naudos iki kultūrų komunikacijos“ iš ciklo „Archaeologia urbana“.

Renginiu siekiama platesnio koklininkystės, kaip bendraeuropinio reiškinio, pažinimo Lietuvos miestų ir miestelių kontekstuose. Keldama klausimus apie koklinių krosnių pasirodymą ir jų reikšmę žmogaus gyvensenai, konferencija sieks atskleisti koklių gamybos amato klausimus, krosnių ikonografijos reikšmes ir jų vartotojų sociokultūrinius kontekstus. Kartu renginiu bus bandoma peržengti tradicines viduramžių ir naujųjų laikų chronologines ribas, jas praplečiant industriniu laikotarpiu ir šių dienų krosnių statybos, rekonstrukcijų ir paveldosaugos aktualijomis.

Skelbiame konferencijos programą.

Renginio organizatorius Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas. Partneriai: Klaipėdos miesto savivaldybė, Lietuvos archeologijos draugija, Neringos muziejai, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus.