2017 m. rugsėjo 27 d. 18 val. maloniai kviečiame į projekto ,,Klaipėdos kraštas 1945-1960 m.: naujos visuomenės kūrimasis ir jo atspindžiai šeimų istorijose" pristatymą Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Neringa).
Klaipėdos miesto ir krašto visuomenės po Antrojo pasaulinio karo istorija - tai paralelinių visuomenių/atminčių/identitetų istorija. Naujoji visuomenė čia kūrėsi ant senojo gyvenimo griuvėsių, juos panaudodama naujiems savosios egzistencijos statiniams tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Pokariu čia apsigyvenusios bendruomenės, skirtingos savo etnine kilme, religija, istoriniu likimu bei socialine galia kūrė savąsias gyvenimo istorijas ir tapatybes. Tuomet pradėjo plėtotis naujasis Klaipėdos krašto identitetas, paremtas savais skirtingais istoriniais pasakojimais, patirtimi, bendruomenių ribomis bei mentaline topografija.
Apie visa tai kalbės Klaipėdos universiteto mokslininkės istorikė doc. dr. Silva Pocytė, sociologės dr. Sigita Kraniauskienė ir Irena Šutinienė.
Nuo projekto pradžios 2016 m. jau surinkta virš 80 Klaipėdos krašto senbuvių ir naujai po Antrojo pasaulinio karo čia apsigyvenusių šeimų gyvenimo istorijų ir virš 1000 nuotraukų.
Projektą finansuoja Lietuvos mokslo taryba (Nr. LIP-091/2016)