HAIKU SKAITYMAI Thomo Manno vasarnamyje

2018
Spalis
12

Jau šį penktadienį - spalio 12 dieną - 16.30 val. maloniai lauksime jūsų Rašytojo Thomo Manno muziejaus svetainėje, kur vyks lakoniškai giliamintis HAIKU SKAITYMO vakaras su poetais Ona Jautake, Petru Gintalu, Artūru Šilansku, Danieliumi Milašausku, Dalia Tamošauskaite, Mindaugu Valiuku, Goda V. Bendoraitiene, Audreole Pivore ir Edmundu Atkočiūnu. 

Tai Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus rezidencijų projektas "Trys eilutės - gili prasmė. Haiku kūrybinės dirbtuvės". 

Renginį pristato:

  • Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyrius,
  • Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešoji biblioteka,
  • Neringos muziejai.

Susitikime!

*******

Haiku - japonų lyrikos žanras. Kiekvienas žodis yra svarbus ir turi išsakyti mintis. Atrenkami tik patys reikalingiausi žodžiai. Sakoma, kad šis žanras - tai vieta susitikimo tarp autoriaus ir skaitytojo. Savo mintis autorius turi parodyti, bet ne pasakoti, taip pat jis turi rašyti apie realius, o ne išgalvotus įvykius, naudojant paprastus žodžius ir paliekant skaitytojui vietą pamąstymui, atsirandantiems pojūčiams (kaip neužbaigta mintis, kurią skaitytojas gali pats užbaigti). Tai realybė, bet ne lyrika.

Lietuvos rašytojų sąjungos Klaipėdos skyriaus rezidencijų projektas "Trys eilutės - gili prasmė. Haiku kūrybinės dirbtuvės" gavęs dalinę Klaipėdos miesto savivaldybės paramą, spalio 8 - 14 dienomis Tarptautiniame vertėjų ir rašytojų centre Nidoje vykdo Haiku rašymo dirbtuves. Dirbtuvėse dalyvaus 6 aktyviausi Haiku kūrėjai. Vyks teoriniai užsiėmimai apie Haiku literatūros žanrą, literatūrą, klasikinių japoniškų Haiku vertimo į lietuvių kalbą praktikos ir praktinės rašymo dirbtuvės, kuriose rašytojai kurs Haiku skirtus paminėti ir švęsti Lietuvos šimtmetį. Dirbtuvėms vadovaus patyrę Haiku literatūros ir kūrybos specialistai.
Numatoma ir toliau organizuoti renginius, skatinančius jaunų žmonių kūrybiškumą, ugdančius estetinį skonį, domėjimąsi literatūra, menu ir populiarinti Haiku poezijos žanrą Lietuvoje, o svarbiausia meilę tėvynei.