Fortepijono virtuozas Alexander Paley ir ansamblis PALEASIS

2023
Liepa
08

Liepos 8 d. 20.00 val.
Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje (Skruzdynės g. 17, Nida)

Fortepijono virtuozas Alexander Paley ir ansamblis PALEASIS

Atlikėjai:
Ansamblis „PALEASIS”:
Meno vadovas Alexander Paley (fortepijonas)
Ugnius Dičiūnas (obojus)
Karolis Kolakauskas (klarnetas)
Andrius Puplauskis (fagotas)

Programoje:
Balys Dvarionas (1904-1972) „Tema ir variacijos fagotui ir fortepijonui“
Edwin York Bowen (1884-1961) „Sonata obojui ir fortepijonui, op. 85“
Edwin York Bowen (1884-1961) „Sonata klarnetui ir fortepijonui, op. 109“
Francis Poulenc (1899-1963) „Trio obojui, fagotui ir fortepijonui, FP 43“

Bilieto kaina: 10 EUR
Bilietus bus galima įsigyti Rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus kasoje.

Anamblis suformuotas 2022 m. tarptautinio pripažinimo sulaukusio charizmatiškojo fortepijono virtuozo Alexander Paley (JAV - Prancūzija) iniciatyva. „Ne vienadienis projektas, o reguliariai repetuojantis, koncertuojantis ir tobulėjantis ansamblis – tai mano sena svajonė. Labai džiaugiuosi, kad šią svajonę pavyko įgyvendinti būtent Lietuvoje. Subūriau dešimt profesionalių muzikantų, bendraminčių su tikslu scenoje groti gerai pažįstamus, retai atliekamus arba tik kuriamus klasikinės muzikos šedevrus", - kalba virtuozas.
Ansamblis debiutavo 2022 m. birželio 26d. Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusiame Pažaislio muzikos festivalio koncerte, kurį transliavo ir LRT televizija https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000233494

Aktyvus "Paleasis" mielai koncertuoja ir mažesniuose Lietuvos miestuose, todėl per vienerius metus jau tapo žinomas ir mėgstamas už didžiųjų miestų ribų.

2023 m. kovą įvyko ir pirmos ansamblio gastrolės pianisto gimtojoje Moldovoje, Kišiniovo filharmonijoje vykusiame festivalyje Martisor, kur ansamblį puikiai įvertino ir publika, ir kritika, vadindami koncertą ''nenuginčijamai įstabiu ir suteikusių nepamirštamų įspūdžių".
Neseniai ansamblis grįžo iš gastrolių Prancūzijoje, kur prisistatė festivalyje "Moulin d'Ande". Vertindami ansamblio muzikavimo kokybę vadino "ne festivalinio, o filharmoninio lygio".
Šį sezoną Paleasis baigia sugrįžimu į Kauno filharmoniją Pažaislio festivalyje ir gastrolėmis mažesniuose Lietuvos miestuose.