FORTEPIJONINIS TRIO „FORTVIO“ THOMO MANNO MUZIEJAUS SVETAINĖJE

2023
Birželis
06

Birželio 6 d. 19.00 val. Rašytojo Thomo Manno muziejuje

Birželio 6 d. tradiciškai minime literatūros Nobelio premijos laureato Thomo Manno gimimo metines.

Rašytojas Thomas Mann buvo vienas iš garsiausių Vokietijos rašytojų XX amžiuje, jo literatūrinis palikimas daro didelę įtaką Vakarų literatūrai ir kultūrai, todėl jo gimimo metinės yra svarbios kaip proga prisiminti šio garsaus rašytojo indėlį į literatūrą ir kultūrą. Tai taip pat suteikia progą dar kartą permąstyti kai kurias jo mintis ir atsigręžti į svarbiausius jo literatūrinius kūrinius, kurie išlieka aktualūs ir svarbūs mūsų laikais.

Šių metų renginį rašytojo Thomo Manno memorialinio muziejaus svetainėje papildys fortepijoninis trio „FortVio“:

Indrė Baikštytė (fortepijonas)
Ingrida Rupaitė (smuikas)
Povilas Jacunskas (violončelė)

Gyvomis ir įtaigiomis interpretacijomis garsėjantis fortepijoninis trio „FortVio“ susibūrė 2006 m. ir iš karto ėmėsi aktyvios profesinės veiklos. Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventų ansamblis 2006 m. balandį laimėjo I vietą V tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse (Vilnius, Lietuva). Po tobulinimosi meistriškumo kursuose Austrijoje - tų pačių metų rugsėjį trio laimėjo III vietą XIII tarptautiniame Johanneso Brahmso konkurse Pertšache (Austrija). Konkursams ruoštis fortepijoniniam trio „FortVio“ padėjo profesorė Dalia Balsytė.

2007 m. vasarą „FortVio“ su dideliu pasisekimu debiutavo tarptautiniame Thomo Manno festivalyje Nidoje, į kurį dažnai grįžta parengęs originalių programų. 2008 m. ansamblis sėkmingai dalyvavo III tarptautiniame S. Tanejevo kamerinių ansamblių konkurse, laimėjo II vietą bei dvi specialiąsias premijas. 2012 m. ansamblis tapo aktyviu ECMA (Europos kamerinės muzikos akademija) nariu. 2013 m. balandžio mėn. ansamblis dalyvavo Tarptautiniame konkurse muzikos pedagogams (International Master Competition for Music Teachers) Varšuvoje (Lenkija) ir Kamerinių ansamblių kategorijoje laimėjo Grand Prix.

Trio „FortVio“ muzikavimas pasižymi ne tik preciziškai ištobulinta technika, organišku muzikalumo pojūčiu, bet ir įtaigiomis atliekamų kūrinių interpretacijomis, kurias paįvairina nejučia prasiveržiantis humoro jausmas. Ansamblio repertuarą sudaro skirtingų epochų kūriniai (nuo Vienos klasicizmo ir XIX a. Europos romantizmo iki XX a. muzikos bei naujausios lietuvių autorių kūrybos), jų įvairovė dažnai derinama vieno koncerto programoje. 

2014 m. „FortVio“ tapo Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatu.

LAUKSIME JŪSŲ!!!