Europos muziejų naktis Nidoje

2018
Gegužė
19

Švenčiant Europos muziejų naktį "Modernėjanti Lietuva", Neringos muziejai kviečia:

gegužės 19 d. (šeštadienį) 18 val. į Nidos žvejo etnografinės sodybos atnaujintos ekspozicijos ir restauruotos valties-burvaltės pristatymą visuomenei!

Atnaujintoje ir modernizuotoje Nidos žvejo etnografinės sodybos ekspozicijoje pristatoma XX a. pradžios žvejo gyvenamoji aplinka ir buitis, siekiant sustabdyti akimirką, tarsi namas būtų pilnas gyvybės, judesio ir šurmulio. Ekspozicijoje daiktai eksponuojami tarsi sustingę procese, girdėti šakučių caksėjimas prie pietų stalo, besisukantis verpimo ratelis, kabanti atversta knyga su akiniais, tarsi ji būtų skaitoma tuo metu. Šiuo būdu modernizuotos ekspozicijos kūrėjai, UAB “Ekspobalta” ir “Neringos muziejai” muziejininkai kvies lankytoją pamiršti savo kasdienybę ir nusikelti daug metų atgal, išlaikyti šią emociją ir nusinešti ją kartu su savimi. Kuo toliau, tuo labiau viskas keisis, tačiau senųjų žvejų gyvenimo ir tradicijų, pamąstymų ir tikėjimų neleis pamiršti naujoji ekspozicija.

Apsilankę joje, lankytojai ne tik sužinos kaip gyveno ir kuo užsiėmė senieji žvejai, bet ir patys išmoks naujų dalykų, įgaus išminties, labiau priartės prie to kas buvo ir perneš žinias ateinančioms kartom.

Siekiant sustiprinti ekspozicijos turinį, ekspozicijoje naudojamos kompiuterinės projekcijos, interaktyvūs ekranai. Ekspozicijoje susipins praeities šešėliai su šiuolaikinėmis technologijomis.
Nidos žvejo etnografinės sodybos atnaujinimo projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Neringos savivaldybė. 

Švenčiant Europos muziejų naktį bus pristatyta ir XIX a. pabaigoje statyta bei šiais metais baigta restauruoti valtis-burvaltė, kuri sėkmingai grįžo į Nidos žvejo etnografinės sodybos kiemą. Šventės metu bus keliamos burės, pasakojama valties istorija, restauratorių darbo subtilybės. Valties-burvaltės restauravimo projektas finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir įstaigos Neringos muziejai lėšomis. 

Susitikime Nidos žvejo etnografinėje sodyboje - Naglų g. 4, Neringa!