Advento vakaras „Šventa naktis“

2021
Gruodis
13

2021 m. gruodžio 15 d. 17.30 val. Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje Adventinis vakaras „Šventa naktis“.

Įstabią advento nuotaiką kurs Kauno styginių kvartetas ir Kauno nacionalinio dramos teatro aktorė Inesa Paliulytė. Vakaro metu aktorės skaitomą Nobelio premijos laureatės, švedų rašytojos, romanistės ir novelistės Selmos Lagerlöf sukurtą istoriją „Šventa naktis“ organiškai papildys nuostabūs muzikiniai intarpai – Wolfgango Amadeus Mozarto, Pyotro Tchaikovsky, Franzo Schuberto, bei Vidmanto Bartulio ir Franzo Gruberio kūriniai.

„Kvartetas nėra tik repeticijos ar koncertai. Kvartetas – gyvenimo būdas vardan didžiojo meno“ – šis moto kaip niekam kitam tinka Kauno styginių kvartetui, dažnai tituluojamam kūrybiškiausiu, gyvybingiausiu ar tiesiog geriausiu tokio pobūdžio kolektyvu Lietuvoje. Apie tai liudija 40 metų trunkanti kūrybinė kolektyvo biografija, kone kasmet pelnomi apdovanojimai ir įvertinimai, iškalbingi atsiliepimai spaudoje. Apie kolektyvo preciziškumą ir kūrybiškumą vaizdžiai kalba kritikos atsiliepimai: „kad ir ką jie grotų, visur randa jautrų, labai nuoširdų santykį su muzika. O ir klausytojas sunkiai paaiškinamu būdu jaučia, kad jiems labai svarbu, ar jis deramai viską išgirs. Gal tai interpretaciją suartina su juvelyro menu?“

Inesa Paliulytė jau bemaž keturis dešimtmečius vaidina Kauno valstybiniame dramos teatre, yra viena iš teatro mokyklėlės „Mano teatras“ įkūrėjų ir pedagogių. Aktorė televizijoje kūrė ir vedė laidą vaikams „Ryto Tra lia lia“, nuolatos kuria ir režisuoja įvairius projektus vaikams bei suaugusiems, organizuoja ir veda pedagoginius seminarus teatro temomis.

 

Atlikėjai:

KAUNO STYGINIŲ KVARTETAS

Karolina Beinarytė-Palekauskienė (I smuikas)

Aistė Mikutytė (II smuikas)

Eglė Lapinskė (altas)

Saulius Bartulis (violončelė)

Dalyvauja:

INESA PALIULYTĖ (aktorė)

Organizatoriai:

  • Thomo Manno kultūros centras
  • Neringos muziejai