"Nida Jazz maratonas 2023" festivalio atidarymo koncertas

2023
Rugpjūtis
03

„Nida Jazz maratonas 2023“ festivalio atidarymo koncertas vyks Rašytojo Thomo Manno memorialiniame muziejuje!Festivalis „Nida Jazz Maratonas“ vyks jau 23-ąjį kartą ir kvies džiazo gerbėjus susitikti vienoje gražiausių pasaulio vietų – romantiškoje Nidoje.

Rugpjūčio 3 d. (ketvirtadienį) 20.00 val.
Lembit Saarsalu (Estija, saksofonas) ir Leonid Vintskevich (Lietuva, fortepijonas)

Koncertas nemokamas

Ar galite įsivaizduoti nuolatos dirbantį duetą, kurio vienas narys gyvena Paryžiuje, o kitas Vienoje? Taip jau daugelį metų dirba Lembit Saarsalu, gyvenantis Taline, Estijoje ir Leonid Vintskevich, gyvenantis Kurske, Rusijoje. Jų duetas „JAZZ FOR TWO“ koncertavo daugelyje festivalių: Prahoje (1984 m.), Berlyne (1985 m.), Leipcige (1986 m.), „North Sea Jazz“ festivalyje Hagoje (1986 m.).

Iki šiol „JAZZ FOR TWO“ išleido du albumus: „Two Playing Jazz“ (1986 m.) ir „Blues for the Night“ (1991 m.). Stilistinis dueto diapazonas yra platus – nuo džiazo standartų (jų pačių apgalvota interpretacija) iki išplėstinių originalių kompozicijų, kuriose jie galėjo plėtoti savo ryškias muzikines idėjas. Lembit Saarsalu (gimęs 1948 m.) muzikinė praeitis yra kur kas margesnė. Jo pirmasis pasirodymas festivalyje įvyko Taline, kai jam buvo vos septyniolika metų. Po metų jis jau profesionaliai grojo turuose Rytų Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Kuboje ir keliose Europos valstybėse. Pabaigęs klarnetininko studijas Talino muzikos mokykloje, savo pirmąją grupę jis subūrė 1978 m. ir netrukus tapo vienu žymiausių džiazo atstovu Estijoje. Atlikėjas atkreipė kitų dėmesį savo galingu ekspresyviu tonu, individualiu požiūriu į standartines temas, niuansų suvokimu ir įtikinama improvizuotų solo plėtra. Leonid Vintskevich (gimęs 1949 m.) kilęs iš muzikalios šeimos. Jis išmoko groti pianinu būdamas vos septynerių metų. Baigė mokslus Kazanės konservatorijoje. Subūrė profesionalią džiazo grupę 1976 m. ir sulaukė pasisekimo, tačiau buvo labiau pripažintas kaip solo pianistas dėl savo išskirtinio virtuoziškumo ir neišsenkamos fantazijos. Lembit Saarsalu ir Leonid Vintskevich subūrė savo jėgas 1984 m. Nuo tada jų unikalus „nuotolinis“ duetas pelnė nuolatos didėjantį tarptautinį pripažinimą ir atlikėjai nusprendė toliau eiti progreso link.

Organizatorius:
Jazz Maratonas Nida

Festivalis iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos programos lėšomis.
Festivalio globėja: Neringos miesto savivaldybė.