#3 Pokalbiai Thomo Manno name

2021
Vasaris
24
Neringa – ne tik įkvėpimo, bet ir lemtingų susitikimų vieta. Nidoje įvykusi dviejų menininkių, Karolinos Kapustaitės ir Gintarės Dikšienės pažintis, ilgainiui peraugo į draugystę. Kaip pačios sako, „susitikusios galime kalbėtis, tylėti ir tiesiog būti“.
Karolina Kapustaitė – jaunosios kartos lietuvių kompozitorė, savo kūryboje akcentuojanti idėjos reikšmę, garso ir simbolio svarbą. Naujausiuose savo kūriniuose Karolina daug dėmesio skiria pačiam garsui, rengia garso terapijos seansus. Begalybės pojūtis, išskirtinė gamta, galimybė susitelkti į kūrybą iš Vilniaus ją vis dažniau atvilioja kurti į Neringą.
Neringos meno mokykloje dirbanti Gintarė Dikšienė taip pat kuria. „Rašymas man – kaip meditacija, savotiškas apsivalymas“, – apie kūrybą sakė Gintarė.
Įprastus jai žanrus (esė, poeziją) šiemet papildė naujas daug didesnės apimties kūrinys – operos libretas. Neringos legendos motyvais kuriamai operai muziką rašo net trys kompozitoriai! Intriguoja, tiesa?
Vasario 24 d. Karolinos Kapustaitės ir Gintarės Dikšienės pokalbio Thomo Manno name tinklalaidę žiūrėkite Facebook kanale.
Projekto organizatoriai:
  • Neringa  kultūros sala – Lietuvos kultūros sostinė 2021  
  • Nidos KTIC Agila
  • Thomo Manno kultūros centras