#13 Pokalbiai Thomo Manno name

2021
Kovas
31
Neslepiant valtornom, fleitom ir obojais skambančio džiaugsmo, kviečiame šį trečiadienį  kovo 31 d.  19 val. tiesioginėje transliacijoje Facebook kanale susitikti pokalbiui su neįtikėtinai žaviomis, stipriomis, įkvepiančiomis ir kūrybingomis moterimis, kurios siejamos su Thomo Manno vardu Nidoje, su tarptautiniu Thomo Manno festivaliu ir su daugeliu kitų svarbių kultūros reiškinių šiame smėlio krašte, kurie šių moterų dėka paženklinti KOKYBĖS ženklu.
Neringai – Lietuvos kultūros sostinei – skirtas tinklalaidžių ciklas du mėnesius buvo filmuojamas ir transliuojamas iš ypatingos kultūrinės erdvės, vietos, kurioje visuomet susitikdavo įdomūs žmonės ir vyko įdomūs pokalbiai – Thomo Manno vasarnamio. Jame daugiau kaip du dešimtmečius veikia rašytojo memorialinis muziejus ir Thomo Manno kultūros centras.
1995 m. šį pastatą naujam gyvenimui prikėlė, išpuoselėtą išvaizdą bei turtingą kultūrinį turinį jam suteikė pirmoji Thomo Manno memorialinio muziejaus ir Thomo Manno kultūros centro vadovė, istorikė, muziejininkė Vitalija Teresa Jonušienė.
„Thomo Manno vardas man buvo įpareigojimas. Žinojau sudėtingą šio namo situaciją. Vos per pusmetį reikėjo jį renovuoti, išgelbėti nuo pražūties“, – sako ponia Vitalija ir priduria, jog tuo metu jautėsi lyg įmesta į vandenį, iš kurio teko išplaukti.
Kaip gimė keturis menus – literatūrą, muziką, dailę ir kiną – sujungęs Tarptautinis Thomo Manno festivalis? Kaip jis išaugo į vieną žinomiausių festivalių Lietuvoje ir pelnė tarptautinį pripažinimą?
Įkvepiančiomis istorijomis trečiadienio vakarą dalinsis Vitalija Teresa Jonušienė ir šiuo metu Thomo Manno kultūros centrui vadovaujanti dr. Lina Motuzienė.