#12 Pokalbiai Thomo Manno name

2021
Kovas
28
Jau šį sekmadienį, kovo 28 d. 19 val., Thomo Manno name jūsų laukia jaukus ir įkvepiantis pokalbis su gyvybingomis, veržliomis, bendruomenę uždegančiomis ir Kuršių nerijos kultūros paveldą ginančiomis juodkrantiškėmis: Juodkrantės bendruomenės pirmininke Sandra Berletaite, Juodkrantės vaistininke Daina Radzevičiūte-Jašinskiene ir pedagoge, folkloro ansamblio „Aušrinė“ vadove Ramune Pečiukonyte.
Bendruomenė, tapatybė, paveldas jungia visas projekto „Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021“ programos dalis. Ir nors apie bendruomeniškumą ir iki sostinės titulo Neringoje kalbėta daug, būtent šiomis dienomis Kuršių nerijos bendruomenė išgyvena itin ryškų savivokos, susitelkimo momentą bei tampa gyvu įrodymu, jog vietos bendruomenė yra didžiausias vietos kultūros, paveldo ir vertybių sergėtojas.
Kur slypi bendruomenės jėga? Kas suburia žmones ir verčia veikti drauge savo aplinkos, žmonių, jų gerovės labui? Kaip susikūrė ir kuo gyvena geriausiu bendruomeniškumo pavyzdžiu Neringoje laikoma Juodkrantės bendruomenė?
„Mes susiburiame tam, kad jums padėtumėm sukurti geresnį gyvenimą mums“, – 2016 m. į Neringos savivaldybėje užduotą klausimą kam, kodėl kuriama asociacija „Juodkrantės bendruomenė“ atsakė už jos vairo stojusi Sandra Berletaitė.
Juodkrantiškes kalbins žurnalistė, kultūros almanacho „Dorė“ sudarytoja ir redaktorė Raimonda Ravaitytė-Meyer, pati dvylika metų buvusi Juodkrantės bendruomenės nare.
Susitikime tiesioginėje transliacijoje Facebook kanale.