XIX a. pab. Kuršių nerija, tuomet vadinta Rytprūsių Sachara, išgarsėjo ne tik kaip kurortas, bet ir kaip Vidurio ir Rytų Europos dailininkų kolonija, kurioje daugiau nei 70 metų tapė garsiausi to meto impresionistai, natūralistai, ekspresionistai (iš viso per 300 dailininkų).
Pasak dr. Linos Motuzienės, Nidos dailininkų kolonijos svarba Europos tapybos istorijai toli peržengė vienos šalies ribas. Pajūrio, pamario kraštovaizdžio ir kūrybai palankios atmosferos įkvėpti dailininkai Nidoje kūrė darbus, turėjusius įtakos atsinaujinančiai tapybai ir ekspresionizmo srovei.
„Kultūros salos“ Kūrybinių rezidencijų programos projektas „Europos dailininkų kūrybos centrai: nuo istorinio palikimo iki šiuolaikinės rezidencijos" kviečia Neringos bendruomenę ir kurorto svečius geriau pažinti dailininkų kolonijų fenomeną bei patiems panirti į kūrybines patirtis Neringoje.
RENGINIŲ PROGRAMA:
- Rugsėjo 9, 10, 11, 12 d. 13.00–15.00 val.:
Edukacinė programa Neringos bendruomenei, dailės pleneras kartu su profesionaliu dailininku Ernestu Žvaigždinu Eduardo Jonušo namuose (E. A. Jonušo g. 1, Nida).
Būtina išankstinė registracija el. paštu info@neringosmuziejai.lt
- Iki rugsėjo 13 d. :
Paroda Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida)
- Rugsėjo 25 d. 15.00 val.
Pažintinė ekskursija „Nidos dailininkų kolonija – vietos dvasios atspindys“. Ekskursijos vadovės dr. Lina Motuzienė ir doc. dr. Nijolė Strakauskaitė.
Būtina išankstinė registracija el. paštu info@neringosmuziejai.lt
Ekskursijos pradžia: prie Thomo Manno muziejaus
Projekto organizatoriai:
- Neringos muziejai
- VšĮ Eduardo Jonušo namai
- Neringa – Lietuvos kultūros sostinė 2021
- Nidos KTIC Agila
Renginio vizuale – Hans Julius Bernhard Kallmeyer „Briedžiai Nidos palvėje" / Neringos muziejų fondai.