ADOMĖLIS

ADOMĖLIS – AKMENS AMŽIAUS ŽMOGUS KURŠIŲ NERIJOJE

 Ši edukacinė programa – tai kūrybiniais ir kritinio mąstymo ugdymo metodais paremtas būdas supažindinti su akmens amžiaus istorija Kuršių nerijoje, su mūsų protėvio – balto – istorija, jo palikimu ir sąsajas su šiandienos žmogumi. „Adomėlis“ – tai pirmuoju vaizduojamojo meno kūriniu Lietuvoje laikomas objektas – žmogaus atvaizdas ant molinės puodo šukės, atrastos Nidos akmens amžiaus gyvenvietėje archeologinių kasinėjimų metu XX a. II pusėje. Šio vaizdinio simbolizmo, jo galimo atsiradimo akmens amžiuje analizė, aptariant ir įsigilinant į archeologų hipotezes, naudojantis diskusijos, darbo grupėse metodais, tiesiogiai prisideda prie kiekvieno dalyvio kultūrinio akiračio plėtimo.

Per „Adomėlio“ prizmę dalyviai supažindinami su akmens amžiaus aplinka Kuršių nerijoje, su akmens amžiaus žmogumi ir jo veikla, kviečiami įsijausti ir suvokti mūsų protėvio pasaulėžiūrą, jo galimus elgsenos, veiklos motyvus, ieškant sąsajų su mumis pačiais.

Edukacijos metu dalyviai imasi ir kūrybinės užduoties: kuria vizualinę „žinutę“ apie save ateities žmonijai, kuri, galbūt, rastų ją po kelių šimtmečių ar tūkstantmečių. Dalyviai specialiais keramikos dažais kuria piešinius ant puodelių, kurie vėliau atitenka jiems kaip suvenyras, dar ilgai priminsiantis susitikimą su „Adomėliu“

Edukacija orientuota į 3–8 kl. moksleivius, bet gali būti pritaikyta vyresniai auditorijai. Vyksta Kuršių nerijos istorijos muziejuje. Trukmė – apie 1 val. 

Kaina – 6 eur dalyviui.