18.00 val. Anton Lukoszevieze parodos „Atminties žemėlapiai“ atidarymas (Kuršių nerijos istorijos muziejus, Pamario g. 53)
„Prisiminimai tebeglūdi ten, pilkoje smegenų raizgalynėje, drėgno smėlio sluoksnyje, nusėdusiame ant minčių srauto dugno.“ (Italo Calvino „Prisiminimai apie mūšį“).
Šie vaizdai – tai atminties žemėlapiai to krašto Suvalkijoje, iš kurio yra kilę mano protėviai. Savo tėvo lietuvišką giminę atseku iki XIX a. vidurio. Mano prisiminimai apie protėvių gimtinę – tik įsivaizduoti. Šios be fotoaparato darytos spalvotos „fotografijos”, arba clichè-verre fotografiniai piešiniai ant Fuji archyvinio popieriaus, yra sukurti naudojant įvairių spalvų šviesą, praleidžiamą pro daugybę skaidrių ir išgraviruotų paviršių.
Ar prisiminimai turi spalvą, perspektyvą? Žemėlapiai – tai ženklai, formos, linijos, kontūrai, iliustruojantys geografinę vietovės tapatybę, tai tarsi vaizdas iš oro, atkuriantis realią vietą, kuri žmogui ant žemės atrodo visai kitaip. Tėvas man pasakojo, kad mano senelis prisiminė, kaip žiemą rogutėmis leisdavosi nuo kalvelės prie ežero šalia dvaro. Tai vienintelis prisiminimo pėdsakas man likęs iš mano šeimos gyvenimo Lietuvoje. Jis įsirėžęs į mano atmintį: sniegas, dangus, vanduo, žemė.
Antonas Lukoszevieze (g. 1965 m.) – britų ir lietuvių kilmės muzikantas ir tarpdisciplininis menininkas.
Organizatorius:
Lietuvos fotomenininkų sąjunga