Neringos muziejai rengia turistinį maršruto gidą „Dvi dienos su Genius loci“

2022
Sausis
13
Neringos muziejai kartu ekspertais šiais metais turi parengti ir išleisti turistinio maršruto gidą „Dvi dienos su Genius loci“, kuris apims du istoriškai svarbius miestus, susikūrusius panašiu metu, Klaipėdą (1252) ir Karaliaučių (1255) ir jungusias dvi iškilias kultūros asmenybes: vieną žymiausių klasikinės vokiečių filosofijos atstovą Immanuelį Kantą (1724–1804) ir vieną žymiausių vokiečių rašytojų, Nobelio premijos laureatą Thomą Manną (1875-1955).
Gausiai iliustruotas, turistinis maršrutas pasaulį išvys lietuvių, rusų, vokiečių ir anglų kalbomis ir taps unikaliu pagalbininku ieškantiems nepatirtų turistinių maršrutų, įspūdžių, suteiks kultūros ir istorijos žinių apie asmenybes, išryškinusias regiono istoriją europiniame lygmenyje.
  • Neringos muziejai nuo 2020 m. vidurio vykdo projektą „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: Genius loci regiono dvasia" / KantoMannia, finansuojamą Europos Sąjungos, bendradarbiavimo per sieną programa Rusija–Lietuva 2014–2020.
  • Projekto tikslas: vietos kultūros plėtra ir istorinio paveldo išsaugojimas.
  • Projekto partneris – Katedra. Immanuelio Kanto muziejus. Pastoriaus namas (Kaliningrado sritis).
  • Ši publikacija buvo parengta padedant Europos Sąjungai. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.
  • Projektą finansuoja Europos Sąjunga. Projekto biudžetas – 408316,81 EUR. Finansuojamos programos suma – 367485,13 EUR
  • Daugiau informacijos: https://eni-cbc.eu ir https://ec.europa.eu/europeaid