Teatralizuota ekskursija „Nidos kurorto aukso amžius"

Rugpjūtis

"Senųjų amatų dienos Neringoje 2017" kviečia į PREMJERĄ - teatralizuotą ekskursiją NIDOS KURORTO AUKSO AMŽIUS, kuri vyks:

KADA: rugpjūčio 5 dieną, 11 val. - trukmė ~ 2 val.

KUR: ekskursija prasideda Nidos žvejo etnografinėje sodyboje (Naglių g. 4, Nida)

TRUMPAI APIE: ekskursija pasakoja apie Nidos kurorto aukso amžių. Juk dar XIX a. pabaigoje Nida buvo mažas žvejų kaimelis, kuris pamažu keitėsi ir pagaliau virto visoje Europoje žinomu pajūrio kurortu. Pasivaikščiojimas po senąsias Nidos kaimo gatves, prieplauką, prieškaryje buvusį centrą iki „Jūratės“ viešbučio, anksčiau vadinto „Hotel Königin Luize“, pakvies Jus nusikelti į 1925–1928 metus. Šie metai buvo ne tik didžiulis pakilimas kylančio kurorto gyvenime - jie iki šiol turi didelę reikšmę, saugant vietos tapatybę ir etnokultūrinį paveldą. Jus lydės dvi ponios – Frau Molenhauer – bene žymiausio viešbučio savininko duktė, ištekėjusi už garsaus dailininko ekspresionisto Ernsto Molenhauerio ir Frau Fuchs – Nidos mokyklos mokytojo Henrio Fuchso žmona. Jos pasakos apie savo vyrų veiklą – jų idėjas ir darbus, siekiant atskleisti kuršininkų istoriją ir jų gyvenimo būdą bei bandant sustabdyti kartu su progresu ir gyvenimo patogumais į kurortus besiveržiantį kičą. Pokalbiai su žvejais, poilsiautojais, dailininkais, vėtrungių drožėjais bei kitais „tikrais“ personažais gyvai ir betarpiškai atskleis jums daug šio laikotarpio smulkmenų, padėsiančių susidaryti vaizdą apie Nidos kurorto istoriją ir galbūt paskatins pažvelgti į visą Kuršių neriją ne tik kaip į išskirtinio grožio gamtinę vietovę, bet ir kaip į didžiulius kultūrinius klodus saugančią vietą. Ekskursijos metu laukia vienas kitas siurprizas, apie kurį nepasakosime – geriausia bus ateiti ir pamatyti.

Ekskursija NEMOKAMA - tai "Senųjų amatų dienos Neringoje 2017" programos dalis, kurią rengia Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.

Susitikime Nidoje!