Premjera! KULTŪROS SALOS ISTORIJA

2021
Balandis
13

Ką man reiškia mano krašto – Kuršių nerijos – istorija? Kiek ji svarbi mano dabarčiai, mano ateičiai? Ar ji turi įtakos mano tapatybei, mano mąstymui? Ką aš apie ją žinau? Ar galiu drąsiai sakyti, kad pažįstu savo Smėlio Žemės Istoriją?

Gal šie klausimai pasirodys artimi ir Jums? Ypač dabar, kai šiandieniniame įvykių ir informacijos sraute iškyla pavojus suniveliuoti unikalias kultūras ir jų paveldą, suvienodinti autentiškus žmonių gyvenimus.

 

Tad Jūsų dėmesiui Neringos muziejai drauge su Neringa – kultūros sala nuo balandžio 13 d. kviečia panirti į gilius ir paslaptingus Kuršių nerijos istorijos vandenis, į „Kultūros salos istoriją“, pasimėgaujant ryškesniais jos fragmentais, ilgesniais ar trumpesniais istoriniais laikotarpiais, kuriuos atspindi ir perteikia Neringos muziejų eksponatai.

Su džiaugsmu pristatome vaizdo pasakojimų ciklą „Kultūros salos istorija“, kurioje susipažinsite ir su akmens amžiaus Kuršių nerijos gyventojų pasaulėvaizdžiu, ir su dažais kvepiančiu Hermano Blodės viešbučiu, kuomet jis buvo tapęs Nidos dailininkų kolonijos širdimi, ir su „agurkų sodinimu“, nuo Didžiosios kopos sklandytuvais neriant į smėlį. Kviesime artimiau susipažinti su Nobelio premijos laureatu Thomu Mannu ir jo žmona Katia, Juodkrantės gydytoju Rudolfu Werneriu ir Karaliaučiaus universiteto profesoriumi Liudviku Rėza bei jo kūrybos veikla. Pasikalbėsime ir apie kasdienius Kuršmarių žvejo rūpesčius, ir apie Prūsijos karalienės Luizės kelionių šiuo smėlio kraštu ypatumus.

 

Jūsų dėmesio lauks įvairius duogiasluoksnės Kuršių nerijos kultūros ir istorijos tarpsnius pasakojančios temos, kurių pagrindinis siekis – pabandyti atskleisti praeities ir dabarties žmogaus sąsajas, istorijos ryšį su mumis, su mūsų šiandienos gyvenimu.

 

Balandžio 13 d. 19 val. jūsų laukia pirmoji vaizdo pasakojimų ciklo „Kultūros salos istorija“ premjera – „Kultūros salos istorija: Akmens amžius Kuršių nerijoje“, kurioje susipažinsite su akmens amžiaus žmogaus pasaulėvaizdžiu, grožio supratimu, sužinosite apie „Adomėlį“ – pirmąjį mūsų krašte rastą vaizduojamojo meno kūrinį.

O kaip buvo atrasta Nidos akmens amžiaus gyvenvietė? Kokia jos svarba mūsų kultūrai?

Apie visą tai papasakos istorikė, muziejininkė Vitalija Teresa Jonušienė, kuri asmeniškai bendravo su šią gyvenvietę tyrinėjusia archeologe habil. dr. Rimute Rimantiene, kuriai šiais metais buvo įteikta dvyliktoji Martyno Liudviko Rėzos vardo kultūros ir meno premija.

 

Premjerą stebėkite Neringos muziejųThomo Manno kultūros centro ir Kultūros salos Facebook paskyrose.

 

Susitikime žodžiu ir vaizdu pasivaikščioti po „Kultūros salos istoriją“!