Naujos „Kuršių nerijos istorijos muziejaus“ ekspozicijos pristatymas visuomenei

2022
Birželis
04

Šiandien paskutinė tarptautinio projekto diena, kurį Neringos muziejai įgyvendino įveikę karantino, karo Ukrainoje, žmogiškųjų išteklių ir biurokratines kliūtis.

Projektas „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: genius loci - regiono dvasia” įnešė į Neringos muziejų kolektyvą daug sumaišties, tačiau pagrindinės jo veiklos, o dar labiau - rezultatai suteikė tiek džiaugsmo, kad juo norėjosi pasidalinti su Neringos muziejams ir jų veiklai neabejingais žmonėmis.

Pastarosiomis dienomis Neringos muziejuose ir jo padaliniuose įvyko ne viena šventė. Atidaryta nauja Kuršių nerijos istorijos muziejaus ekspozicija, sukurtas naujas kultūros maršrutas, surengtos diskusijos su bendruomene, keliauta naujo maršruto keliais kartu su bendruomene, pasinerta į kūrybinę ir edukacinę veiklą bei į plačius istorinių šaltinių ir vizualaus pasakojimo platumas.

Ekspozicijos pristatymo metu, Neringos muziejų direktorė Lina Jokubauskaitė-Motuzienė buvo apdovanota Neringos savivaldybės garbės ženklu. Neringos savivaldybė, jos vardu savivaldybės meras Darius Jasaitis  ir vicemeras Narūnas Lendraitis reiškė padėką L. Motuzienei už tai, kad muziejų vadovės prisidėjimu Neringos kultūros paveldas atgyja naujam-kitam gyvenimui, tai liudija sėkmingai įveiklintas Nidos švyturys, už tai, kad jos žingeidus mokslinis požiūris kuria santykį su supančia aplinka, istorine atminti ir pažinimu, ką patvirtina pagal nūdienos kartų lūkesčius šiuolaikiškai atnaujintos Neringos muziejų ekspozicijos.

  • Projektas „Immanuelis Kantas ir Thomas Mannas: genius loci - regiono dvasia” įgyvendinamas pagal Europos kaimynystės priemonę ir yra finansuojamas Europos Sąjungos pagal sutartį 1S-195, 2020-06-05. Už publikacijos turinį atsako tik Neringos muziejai ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį.